• Każda Wielka

    Przygoda

    Zaczyna się od pierwszego kroku!

  • Zapraszamy

    Szkoła Japońskich

    Sztuk Walki

Trening w “Musubi”

W środę 19 maja na zaproszenie Zielonogórskiego Stowarzyszenia Aikido “Musubi” w treningu udział wziął sensei Piotr. Całość gościnnego treningu poprowadzili gospodarz sensei Marcin Ślebioda 1 Dan oraz shihan Piotr Kopecki 6 Dan. Tematem spotkania była praca z atakiem w Aikido. Uczestnicy treningu mogli osobiście przećwiczyć jak przyjąć atak lub wymusić go na atakującym oraz słuszność czy też jej brak w obecnych formach. Realność czy markowanie w stosunku do prawidłowego wykonania techniki. Kontrolowanie dystansu i timingu w odniesieniu także w pracy z bronią. Bardzo ciekawy i owocny trening. Dziękujemy za zaproszenie i liczymy na dalszą współpracę.

0 Views0
Wizyta w Aikido “Musubi”

W poniedziałek 1 lutego z wizytą w zaprzyjaźnionej sekcji Aikido zawitał nasz sensei Piotr. Spontaniczne spotkanie miało na celu omówienie i przećwiczenie poszczególnych elementów technik i zwrócenie na spójność i łączące je detale. Miły i przyjemny trening. Do zobaczenia następnym razem.

1 View0
12-13.12.2021 – Racibórz

Za nami ostatnie tegoroczne zgrupowanie Iaido w Raciborzu, które poprowadzili sensei Mirella Stern 5 Dan oraz sensei Adam Majchrzak 5 Dan. Choć całe zgrupowanie miało charakter jednodniowy zjawiło się około 20 uczestników min. z Raciborza, Wrocławia, Gliwic, Tarnowskich Gór, Poznania i Zielonej Góry. Na treningach przećwiczyliśmy 12 form ZNKR zwracając szczególną uwagę na poprawność wykonania oraz reiho (ceremoniał początkowy i końcowy), który jest integralną częścią każdego treningu. Dowiedzieliśmy się dużo o tym w jakim miejscu jesteśmy ze swoim Iaido oraz nad czym musimy jeszcze dużo pracować. Bardzo owocne i konkretne zgrupowanie. Na zakończenie zgrupowania odbyły się egzaminy na stopnie kyu. Senshinkan wrócił ze stopniem 3 kyu, na który zdała Jola. Gratulujemy wszystkim kolejnych stopni.

4 Views0
Warsztaty Iaido – Zielona Góra

Dzisiaj (5.09) zakończyły się kolejne, (trzecie z zaplanowanych sześciu) z serii sobotnich warsztatów Iaido. Uczestnicy przyjechali do nas ze Świebodzina, Poznania i oczywiście z Zielonej Góry. Zajęcia poprowadził sensei Piotr Kopecki, 2 Dan Iaido, 6 Dan Aikido.
Warsztaty poświęcone były zgłębianiu technik, wykonania trzech form ZNKR: Ushiro, Ukenagashi i Shihogiri. Są to jedne z trudniejszych kata. Pierwsze dwie, należą do grupy form siedzących i rozpoczynają się słynną pozycją czuwania, zwaną seiza. Z kolei Shihogiri, to forma stojąca, która wymaga od trenującego dużej uważności oraz odpowiedniego timingu, ponieważ do pokonania jest aż czterech przeciwników.
W każdej z wymienionych form, skupiliśmy się przede wszystkim na pierwszym uderzeniu – nukitsuke, ponieważ to ono jest kwintesencją Iaido oraz na budowaniu siły w pozycji, poprzez przyjmowanie prawidłowej postawy ciała. Mieliśmy okazję wiele razy powtórzyć każdą z form, więc jutro na pewno będziemy mieć zakwasy.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za przybycie i za zaangażowanie w treningu oraz Szkoła Jogi Joganova Daria Kozera, dzięki której warsztaty mogły się odbyć. Arigato! I do zobaczenia na następnych warsztatach.

7 Views0
27-30.08.2020 – Racibórz

ZNKR (ZEN NIHON KENDO RENMEI) było tematem Letniego Seminarium Iaido, które odbywało się w dniach 27-30 sierpnia w Raciborzu. Prowadzącymi byli sensei Mirella Stern 5 Dan oraz sensei Adam Majchrzak 5 Dan. Podzieleni na grupy mudan i dan skupialiśmy się na pracy przede wszystkim podstaw w grupie mudan i bardziej spraw czysto technicznych oraz jak uczyć w grupie zaawansowanej. Naprawdę dużo pracy. Seminarium pokazało nam jak ważne jest pracowanie na podstawach i jak najmniejsze szczegóły odgrywają bardzo ważną rolę. A także dla czego warto a nawet powinno się jeździć na staże.
Na zakończenie seminarium odbył się egzaminy na stopnie kyu, do których podeszły 4 osoby. Wszystkie pozytywnie zdały egzaminy. Nas cieszy 100% zdany egzamin Joli na 4 Kyu. Bardzo ładny egzamin. Wyjechaliśmy bogaci o nową wiedzę i nowe doświadczenia i z niecierpliwością czekamy na kolejne zgrupowanie.

2 Views0
Zakończenie wakacji.

Koniec roku szkoleniowego teoretycznie minął, kolejnego roku.  Podczas wakacji, czasu urlopów my mogliśmy regularnie uczestniczyć w zajęciach na sali. Cieszy nas to, tym bardziej, że w tym roku od marca do poćwiczenia mieliśmy nie wiele okazji. Wszyscy, którzy mieli niedobór podnoszenia swoich umiejętności regularnie stawili się na treningach wakacje 2020. Dziękujemy za zaangażowanie i miłą atmosferę. Do zobaczenia już lada moment zaczynamy kolejny sezon.

11 Views0