12-13.06.2021 – Wrocław

Drugi weekend czerwca Wrocław gościł iaidoków z Polski na kolejnym zgrupowaniu Iaido. Podzieleni na grupy zaawansowania, kyu i dan mogliśmy pracować nad poprawą form pod czujnym okiem sensei Mirelli Stern 5 dan i senseia Adama Majchrzaka 5 dan. Sporo czasu spędziliśmy na dopracowanie płynności i timingu wykonywanych kata. Nie zabrakło czasu na pytania o formy, z którymi mamy najwięcej problemu. Weekend mile i pracowicie spędzony. Dziękujemy i do zobaczenia.

5 Views0
21-23.05.2021 – Racibórz
W miniony weekend (21-23) maja po przerwie wreszcie mogliśmy pojechać do Raciborza i spotkać się a przede wszystkim poćwiczyć z koleżankami i kolegami iaidokami z Polski na zgrupowaniu, które dzięki organizatorom sensei Mirelli Stern 5 dan i sensei Adamowi Majchrzakowi 5 dan doszło do skutku. Zgrupowanie ZNKR było także ważnym spotkaniem ze względu na możliwość podejścia do egzaminów na kolejne, wyższe stopnie. Podczas stażu mieliśmy także możliwość trenowania iaido pod okiem Sensei: Adama Kitkowskiego (6 Dan Renshi), Łukasza Machury (5 Dan), Michała Szczepańskiego (5 Dan ) oraz w niedzielę, Magdaleny Bidzińskiej (5 Dan) i Piotra Bidzińskiego (5 Dan). Sensei bardzo wnikliwie kontrolowali nasze poczynania i zwracali szczegółową uwagę na sposób i poprawność wykonywanych przez nas form. Kolejny mały krok do przodu, wiemy jednak jak dużo jeszcze pracy przed nami. Wracamy zadowoleni, ale już od dziś także wracamy do jeszcze cięższej pracy.
Miło nam poinformować że wróciliśmy z Raciborza z dwoma nowymi stopniami:
– Jola Uździcka – 2 Kyu
– Piotr Kopecki – 3 Dan.
Dziękujemy wszystkim senseiom, którzy pomogli nam w przygotowaniach, za dobre wskazówki i możliwość spotkania w tak wspaniałym gronie.
Gratulujemy wszystkim, którzy zdali egzaminy i dziękujemy tym, którzy kibicowali.
27 Views0
Z wizytą w ZSA Musubi

W środę 19 maja na zaproszenie Zielonogórskiego Stowarzyszenia Aikido “Musubi” w treningu udział wziął sensei Piotr. Całość gościnnego treningu poprowadzili gospodarz sensei Marcin Ślebioda 1 Dan, oraz shihan Piotr Kopecki 6 Dan. Tematem spotkania była praca z atakiem w Aikido.  Uczestnicy treningu mogli osobiście przećwiczyć jak przyjąć atak lub wymusić go na atakującym oraz słuszność czy też jej brak w obecnych formach. Realność czy markowanie w stosunku do prawidłowego wykonania techniki.  Kontrolowanie dystansu i timingu w odniesieniu także w pracy z bronią. Bardzo ciekawy i owocny trening. Dziękujemy za zaproszenie i liczymy na dalszą współpracę.

23 Views0
Wracajcie treningi trwają ;-)

null
Witajcie, Drodzy miłośnicy japońskich sztuk walki. Pandemia i ogólna blokada świata dała nam się wszystkim mocno odczuć. Większość z nas już tęskni za treningami. Przypominamy wszystkim już ćwiczącym a także przyszłym naszym studentom, (być może i Ty czytając ten wpis zdecydujesz się wkroczyć na drogę samuraja, ćwicząc w naszym gronie współczesną szermierkę japońską), że nasze treningi Iaido i Jodo z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa odbywają się w niezmienionym czasie w maju i czerwcu – sprawdź godziny i miejsce treningów.

79 Views0
Shihan w Senshinkanie

Wspaniała informacja do nas dotarła, sensei Piotr Kopecki 6 Dan Aikido, główny instruktor Senshinkan został uhonorowany tytułem Shihan Aikido.
Gratulujemy tego zaszczytnego tytułu i życzymy kolejnych lat owocnej pracy w propagowaniu sztuk walki.

73 Views0

BLOG

//senshinkan.pl/wp-content/uploads/2021/01/katankowie-logo1.png

Blog o sztukach walki

Nasze propozycje

Odwiedź nas