Uczyć się od najlepszych to dla nas zaszczytSensei Furuichi Norio

Norio Furuichi Sensei urodził się 28 października 1951 roku w mieście Tanagura, w prefekturze Fukushima w północno-wschodniej części Honsiu, głównej wyspy Japonii.
Iaido i Kendo zaczął sie uczyć w wieku 11 lat u One Ichiro Sensei 8 Dan Hanshi, którego uczniem pozostał aż do ukończenia uniwersytetu w 1974 roku.
Od 1977 do 1979 Furuichi Sensei pogłębił naukę Iaido i Kendo pod kierunkiem Izawy Zensaku Sensei 8 Dan Hanshi.
Furuichi Sensei wykłada Iaido na Uniwersytecie Tokai w Kanagawie od 1975 roku, gdzie obecnie kieruje sekcją Iaido.
Założył własne dojo Iaido w 1989 roku w prefekturze Kanagawa. Nosi ono nazwę „Shoushikai Budo Juku” (湘 志 会 武 道 -) - „Shoushikai Budo School”.
Japońskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wysłało Sensei Norio Furuichi jako „Ambasadora Kultury Japonii” do ponad 20 krajów na różnych kontynentach, aby przybliżyć Kendo i Iaido oraz kulturę Japonii.
W Europie Sensei Furuichi regularnie naucza Iaido od 1990 roku, zwłaszcza we Włoszech, Belgiii, Niemczech i Polsce.

Kyoshi 8 Dan Iaido / Kyoshi 7 Dan Kendo / 7 Dan Batto / 6 Dan Tankendo / 6 Dan Jukendo / 3 Dan Jodo


Sensei Krzysztof Górnicki

Sensei Górnicki swoją przygodę ze sztukami walki zaczął w wieku 16 lat ćwicząc Karate Shotokan i później Ju-Jutsu.
Iaido zaczął praktykować biorąc udział głównie w zagranicznych stażach i letnich szkołach z sensei Sagawa Hakuo Hanshi 9 Dan, organizowanych przez Niemiecki Związek Iaido.
Po śmierci senseia Sagawy swoją drogę kontynuował ucząc się od senseia Inoue 8 Dan.
Od wielu lat, każdego roku kierowane przez senseia Górnickiego Polskie Stowarzyszenie Iaido jest organizatorem zgrupowań z sensei Wimem Van Morikiem 6 Dan Renshi z Niemiec oraz Letnich Szkół Iaido.

Renshi 6 Dan Iaido / 2 Dan Aikido / 1 Dan Jodo


sensei Magdalena Bidzińska

Trenuje iaido od 21 lat (rozpoczęła treningi w 2000 r), kendo trenuje od 15 lat. W 2009 roku uzyskała uprawnienia licencjonowanego instruktora sportu. Prowadzi własny klub iaido AZS Gliwice. Co roku odwiedza Japonię i dojo swojego nauczyciela Sensei Furuichi Norio, by podnosić swoje umiejętności.

Jest sędzią zawodów iaido w Polsce oraz podczas Mistrzostw Europy. Sensei Magdalena Bidzińska jest egzaminatorem na stopnie uczniowskie – kyu i mistrzowskie – dan.

Organizuje i bierze aktywny udział w polskich i międzynarodowych zgrupowaniach iaido. Startuje w zawodach iaido w Polsce, Europie i w Japonii (lista osiągnięć tutaj).

W 2009 roku założyła własny klub iaido w Gliwicach, w którym prowadzi regularne treningi.

W sierpniu 2015 w Stevenage zdała na 5 dan iaido jako 4 osoba w Polsce i pierwsza kobieta uzyskała z iaido tak wysoki stopień.

źródło: https://www.iaido.gliwice.pl/instruktor/sensei-magdalena-bidzinska/

5 Dan Iaido / 3 Dan Kendo


Sensei Piotr Bidziński

Trenuje iaido od 20 lat (rozpoczął treningi w 2001 r), kendo trenuje od 13 lat. W 2009 roku uzyskał uprawnienia licencjonowanego instruktora sportu. Prowadzi własny klub iaido AZS Gliwice. Co roku odwiedza Japonię i dojo swojego nauczyciela Sensei Furuichi Norio, by podnosić swoje umiejętności.

Jest sędzią zawodów iaido w Polsce. Sensei Piotr Bidziński jest egzaminatorem na stopnie uczniowskie – kyu i mistrzowskie – dan.

Organizuje i bierze aktywny udział w polskich i międzynarodowych zgrupowaniach iaido. Startuje w zawodach iaido w Polsce, Europie i w Japonii (lista osiągnięć tutaj).

W 2009 roku założył własny klub iaido w Gliwicach, w którym prowadzi regularne treningi.

Podczas wyjazdu do Japonii w roku 2017 Sensei Furuichi Norio zgodził się przyjąć Sensei Magdalenę i Sensei Piotra Bidzińskich na jego osbistych uczniów (deshi).

źródło: https://www.iaido.gliwice.pl/instruktor/sensei-piotr-bidzinski/

5 Dan Iaido / 4 Dan Aikido / 3 Dan Kendo


BLOG

//senshinkan.pl/wp-content/uploads/2021/01/katankowie-logo1.png

Blog o sztukach walki

Nasze propozycje

Odwiedź nas