61 Views

Tworzymy nową grupę dla osób, które chcą rozpocząć treningi Jodo (czyt. dżodo). Chętnych zapraszamy do kontaktu z prowadzącym pod numerem tel. 691 723 777 lub email: senshinkan.zgora@gmail.com. Zapisy trwają do 10 kwietnia br.
Czym jest Jodo?
To japońska sztuka walki Budo, określana mianem: „droga kija”. W dawnej Japonii wojownicy trenowali ją, aby nauczyć się skutecznie bronić przed atakami samurajskiego miecza. Współcześnie Jodo stało się formą rozwoju osobistego i samodoskonalenia, zostało również usportowione.
Formy ruchu (zwane kihon i kata), zostały opracowane przez najlepszych ekspertów w tej dyscyplinie, aby kompleksowo rozwijać ciało, umysł i charakter trenującego.
Jodo bardzo poprawia zręczność, szybkość oraz ogólną kondycję fizyczną ciała, wspiera rozwój charakteru, uczy balansowania ciałem i zamieniania słabości w siłę, poprawia koordynację ruchów rąk i nóg oraz wzmacnia budowanie prawidłowej postawy.
Treningi Jodo odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 17.00, na sali przy ul. Generała Władysława Sikorskiego 4, w Zielonej Górze.
Zaproś kolegę, koleżankę, mamę, tatę, siostrę lub brata na wspólny trening Jodo. Dołącz do Nas i spróbuj czegoś zupełnie innego!