sensei Piotr Kopecki

Aikido shihan 6 Dan, Iaido 3 Dan, Jodo 2 Dan

Sensei Piotr Kopecki jest głównym prowadzącym w szkole Senshinkan. Ma 40 letnie doświadczenie w dalekowschodnich sztukach walki. Od dziecka marzył, żeby być tak dobrym, jak Bruce Lee. W szkole podstawowej, rozpoczął intensywne treningi Aikido i zgłębiał inne sztuki walki. Gdy zdał egzamin na 1 Dan Aikido w 1998 roku, otrzymał od mistrza Senseia Tamury Nobuyoshi Shihan 8 Dan Aikido, prawo noszenia czarnego pasa.

Piotr swoje doświadczenie w Aikido zdobywał na stażach w Polsce i w Europie, u wielu znanych i utytułowanych mistrzów.

Od 1986 roku Sensei Piotr poprowadził niezliczoną ilość treningów Aikido nie tylko w Polsce, ale również w zaprzyjaźnionych klubach w Europie. Ponadto, na zaproszenie różnych organizacji i instytucji wykonał ponad setkę pokazów Aikido mających na celu promocję tej sztuki walki wśród młodzieży i dorosłych.

W 2018 roku Sensei Piotr za swoją pracę w propagowaniu Aikido otrzymał stopień 6 Dan, a w 2021 został uhonorowany tytułem Shihan, który jest przyznawany instruktorom mającym mistrzowski poziom w tej sztuce.

Oprócz Aikido, wielką pasją Senseia Piotra stało się iaido (czyt. jajdo), czyli japońska sztuka dobywania samurajskiego miecza. Intensywny rozwój w tej dyscyplinie trwa od 1991 roku, a od 2003 bierze regularnie udział w zgrupowaniach organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Iaido. Zdobyte doświadczenia i intensywne treningi z iaito, repliką samurajskiego miecza, zaowocowały zdaniem egzaminu na 3 Dan Iaido.
Rok 2022 to nawiązanie ścisłej współpracy z sensei Adamem Kitkowskim Renshi 6 Dan Iaido, Renshi 6 Dan Jodo, 3 Dan Kendo z Poznańskiego Stowarzyszenia Kendo, Iaido i Jodo "Meishinkan".

Sensei Piotr jest inicjatorem powstania szkoły japońskich sztuk walki Senshinkan, w której odbywają się treningi Aikido, Iaido i Jodo (sztuka walki kijem jo). Senshinkan jest członkiem Stowarzyszenia ABiRO (Akademia Budo i Rozwoju Osobowości) oraz Polskiego Związku Kendo.