sensei Piotr Kopecki

Aikido shihan 6 Dan, Iaido 3 Dan

Sensei Piotr Kopecki jest głównym prowadzącym w szkole Senshinkan. Ma ponad 35 letnie doświadczenie w dalekowschodnich sztukach walki. Od dziecka marzył, żeby być tak dobrym, jak Bruce Lee. Dlatego, już w szkole podstawowej, rozpoczął intensywne treningi Aikido i zgłębiał inne sztuki, w tym Kung fu. Gdy zdał egzamin na 1 Dan Aikido w 1998 roku, otrzymał od mistrza Senseia Tamury Nobuyoshi Shihan 8 Dan Aikido, prawo noszenia czarnego pasa.

Piotr swoje doświadczenie w Aikido zdobywał na stażach w Polsce i w Europie, u wielu znanych i utytułowanych mistrzów.

Od 1986 roku Sensei Piotr poprowadził niezliczoną ilość treningów Aikido nie tylko w Polsce, ale również w zaprzyjaźnionym klubie w Norwegii. Ponadto, na zaproszenie różnych organizacji i instytucji wykonał ponad setkę pokazów Aikido mających na celu promocję tej sztuki walki wśród młodzieży i dorosłych.

W 2018 roku Sensei Piotr za swoją pracę w propagowaniu Aikido otrzymał stopień 6 Dan, a w 2021 został uhonorowany tytułem Shihan, który jest przyznawany instruktorom mającym mistrzowski poziom w tej sztuce.
Głównym celem w Aikido, którego naucza Sensei Piotr jest kontrola centrum i dystansu przeciwnika.

Oprócz Aikido, wielką pasją Senseia Piotra stało się iaido (czyt. jajdo), czyli japońska sztuka dobywania samurajskiego miecza. Intensywny rozwój w tej dyscyplinie trwa od 1991 roku, a od 2003 została nawiązana współpraca szkoleniowa z Polskim Stowarzyszeniem Iaido, które prowadzi Sensei Krzysztof Górnicki Renshi 6 Dan Iaido. Zdobyte doświadczenia i intensywne treningi z iaito, repliką samurajskiego miecza, zaowocowały zdaniem egzaminu na 3 Dan Iaido. Od 2016 roku Piotr bierze udział w stażach z Sensei Furuichi Norio Kyoshi 8 Dan organizowanych we Wrocławiu oraz przez Uchi-deshi Senseia w Polsce.

Sensei Piotr jest inicjatorem powstania szkoły japońskich sztuk walki Senshinkan, w której odbywają się treningi Aikido, Iaido i Jodo (sztuka walki kijem jo). Senshinkan jest członkiem Stowarzyszenia ABiRO (Akademia Budo i Rozwoju Osobowości) oraz Polskiego Związku Kendo.