50 Views
Może nie będziesz jak Uma Thurman w filmie “Kill Bill”, czy Tom Cruise w “Ostatnim Samuraju” ale czemu by nie spróbować.
Sztuka walki zwana Iaido, polega na trenowaniu ustalonych form ruchu z użyciem repliki samurajskiego miecza. Treningi mają na celu umożliwienie skupienia się na pracy ze swoim ciałem i umysłem. Iaido doskonale rozwija koordynację ruchową, poprawia koncentrację, wzmacnia siłę i odporność, uczy myślenia strategicznego i timingu oraz budowania dystansu.
Jeśli dotychczas nie trenowałeś/aś z samurajskim mieczem i chcesz spróbować, to zapraszamy do udziału w naszych treningach. Spotykamy się w niedzielne popołudnia o godzinie 18.00. Podczas zajęć nauczysz się poruszania z mieczem, odpowiedniego trzymania miecza wykonując cięcia, poznasz ceremoniał powitalny i pożegnalny obowiązujący adeptów sztuki walki oraz formy ZNKR (Zen Nihon Kendo Renmei).
Na zajęcia ubierz się w wygodny sportowy strój, np. dres, który nie będzie krępować ruchów podczas treningu. Szkoła zapewnia drewniane miecze (bokken).
Treningi odbywają się na sali przy ul. Sikorskiego 4, w Zielonej Górze (zielony budynek obok Planetarium Wenus). Sala ma duże lustra, które ułatwią kontrolowanie postawy podczas pracy z mieczem.
Zapisy prowadzi Sensei Piotr Kopecki, tel. +48 691 723 777, senshinkan.zgora@gmail.com. Można zapisać się także na każdym treningu.
ZAPRASZAMY.