281 Views
Zapraszamy pracowników i studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego na zajęcia iaido i jodo, w każdą środę o 20.30, do hali przy ul. Podgórnej 50. Zajęcia są realizowane w ramach nowej sekcji KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Treningi prowadzą doświadczeni instruktorzy tych japońskich sztuk walki.
Iaido (czyt. jajdo) to współczesna odmiana dawnej japońskiej sztuki walki z użyciem miecza. Kwintesencja iaido wyraża się w umiejętnym dobywaniu miecza oraz w błyskawicznym i czystym cięciu. Uczestnicy trenują z metalową nieostrą repliką samurajskiego miecza lub z drewnianym bokken. W ZNKR iaido uczestnicy trenują 12 form, które zostały opracowane przez wybitnych mistrzów tej dyscypliny, aby zapewnić wszechstronny rozwój ciała, umysłu i charakteru.
Jodo (czyt. dżodo) to współczesna odmiana dawnych japońskich sztuk walki z użyciem kija i miecza. W ZNKR jodo trenuje się 12 form kihon i 12 form kata. Kihon i kata to skodyfikowane i opracowane układy ruchów, na które składają się realne bloki, pchnięcia, uniki i uderzenia. Początkujący poznają ruchy w każdej formie i uczą się wykonywać je poprawnie i płynnie. Zaawansowani zgłębiają detale każdego ruchu, jego intencje i moc.
Dla osób początkujących zapewniamy sprzęt treningowy. Strój do ćwiczeń – wygodny dres. Do zobaczenia w środę 26 kwietnia!