34 Views

Dzisiaj (5.09) zakończyły się kolejne, (trzecie z zaplanowanych sześciu) z serii sobotnich warsztatów Iaido. Uczestnicy przyjechali do nas ze Świebodzina, Poznania i oczywiście z Zielonej Góry. Zajęcia poprowadził sensei Piotr Kopecki, 2 Dan Iaido, 6 Dan Aikido.
Warsztaty poświęcone były zgłębianiu technik, wykonania trzech form ZNKR: Ushiro, Ukenagashi i Shihogiri. Są to jedne z trudniejszych kata. Pierwsze dwie, należą do grupy form siedzących i rozpoczynają się słynną pozycją czuwania, zwaną seiza. Z kolei Shihogiri, to forma stojąca, która wymaga od trenującego dużej uważności oraz odpowiedniego timingu, ponieważ do pokonania jest aż czterech przeciwników.
W każdej z wymienionych form, skupiliśmy się przede wszystkim na pierwszym uderzeniu – nukitsuke, ponieważ to ono jest kwintesencją Iaido oraz na budowaniu siły w pozycji, poprzez przyjmowanie prawidłowej postawy ciała. Mieliśmy okazję wiele razy powtórzyć każdą z form, więc jutro na pewno będziemy mieć zakwasy.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za przybycie i za zaangażowanie w treningu oraz Szkoła Jogi Joganova Daria Kozera, dzięki której warsztaty mogły się odbyć. Arigato! I do zobaczenia na następnych warsztatach.