Nowe stopnie w Senshinkan

Jesteśmy dumni z nowych stopni, które w mijający weekend, przystępując do egzaminów podczas XV MPIiJ otrzymali nasi uczniowie (sempai).

1 Kyu Jodo – Jola
2 Dan Iaido – Dariusz

Gratulacje.

132 Views0
Seminarium w Zamościu

Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego zaprasza na seminarium do Zamościa 9-11 czerwiec 2023, które poprowadzi sensei Piotr Kopecki.
Nasz kolejny gość akcji „Dziesięciu Mistrzów Sztuk Walki w Twierdzy Zamość” na 10-lecie działalności Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego jest głównym prowadzącym w szkole japońskich sztuk walki Senshinkan Zielona Góra, w której odbywają się treningi aikido, Iaido i jodo (sztuka walki kijem jo).

Zgłoszenia klubowiczów u organizatora senseia Radka w biurze. Wydarzenie jest oczywiście otwarte – zapraszamy wszystkie chętne kluby do udziału.

88 Views0
Zgrupowanie w Janowcu Wlkp.

W drugi weekend maja w dniach 13 i 14 mieliśmy przyjemność uczestniczyć po raz kolejny w zgrupowaniu w Janowcu Wlkp. zorganizowanym przez Klub Meishinkan. Zgrupowanie poprowadził sensei Adam Kitkowski 6 Dan Renshi. Sobota to intensywna praca nad dopracowanie form Przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski. W niedzielę ponowne przećwiczone formy ZNKR przeplatane wybranymi formami Muso Shinden Ryu z wszystkich trzech poziomów.
Dziękujemy za mile spędzony czas.38 Views0
Zajęcia w ramach KU AZS UZ
Zapraszamy pracowników i studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego na zajęcia iaido i jodo, w każdą środę o 20.30, do hali przy ul. Podgórnej 50. Zajęcia są realizowane w ramach nowej sekcji KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Treningi prowadzą doświadczeni instruktorzy tych japońskich sztuk walki.
Iaido (czyt. jajdo) to współczesna odmiana dawnej japońskiej sztuki walki z użyciem miecza. Kwintesencja iaido wyraża się w umiejętnym dobywaniu miecza oraz w błyskawicznym i czystym cięciu. Uczestnicy trenują z metalową nieostrą repliką samurajskiego miecza lub z drewnianym bokken. W ZNKR iaido uczestnicy trenują 12 form, które zostały opracowane przez wybitnych mistrzów tej dyscypliny, aby zapewnić wszechstronny rozwój ciała, umysłu i charakteru.
Jodo (czyt. dżodo) to współczesna odmiana dawnych japońskich sztuk walki z użyciem kija i miecza. W ZNKR jodo trenuje się 12 form kihon i 12 form kata. Kihon i kata to skodyfikowane i opracowane układy ruchów, na które składają się realne bloki, pchnięcia, uniki i uderzenia. Początkujący poznają ruchy w każdej formie i uczą się wykonywać je poprawnie i płynnie. Zaawansowani zgłębiają detale każdego ruchu, jego intencje i moc.
Dla osób początkujących zapewniamy sprzęt treningowy. Strój do ćwiczeń – wygodny dres. Do zobaczenia w środę 26 kwietnia!
109 Views0
Zgrupowanie Iaido w Zielonej Górze

Weekend 15-16 kwietnia spędziliśmy na stażu iaido, który poprowadził Sensei Adam Kitkowski 6 Dan Iaido Renshi. Było intensywnie. Doskonalenie i utrwalanie detali form ZNKR Seitei iai. Dużo wiedzy i dużo praktyki, którą uczestnicy z pewnością wykorzystają w przygotowaniach do majowych Mistrzostw Polski w iaido.
Podczas stażu odbyły się również egzaminy na stopnie kyu. Możemy się pochwalić, że wszyscy uczniowie Senshinkan podchodzący do egzaminu zdali na 5 kyu. Serdecznie gratulujemy!
Dziękujemy Sensei Adamowi za przekazaną wiedzę, a Koleżankom i Kolegom trenującym iaido w zaprzyjaźnionych klubach w różnych częściach Polski i Czech, że przyjechaliście do Zielonej Góry, aby wspólnie ćwiczyć i rozwijać naszą pasję.
Specjalne podziękowania dla Gmina Świdnica Lubuskie za umożliwienie nam organizacji stażu w hali sportowej ‘Świdniczanka” oraz dla Radio Index 96 fm i portalu Portal wzielonej.pl za patronat medialny nad wydarzeniem.
Za relację zdjęciową dziękujemy Sebastianowi Śledzikowi z Meishinkan Poznań. Do zobaczenia już niebawem.

107 Views0