W miniony weekend 20 i 21 czerwca odbyło się Centralne Zgrupowanie Iaido, zorganizowane przez komisję Iaido Polskiego Związku Kendo, Klub Uczelniany AZS UZ i Senshinkan Zielona Góra.
Zgrupowanie poprowadzili Sensei Adam Kitkowski 7 Dan Iaido Renshi i Sensei Dominik Paprzycki 6 Dan Iaido. Było ono także okazją do poćwiczenia z nowym trenerem Kadry Narodowej Iaido, Sensei Piotrem Bidzińskim oraz z jej członkami.
Podczas zgrupowania odbyły się również egzaminy na stopnie. Z naszej akademickiej sekcji japońskich sztuk walki egzamin na 5 kyu zdali: Amelia, Adam i Kuba. Serdecznie gratulujemy!
Centralne Zgrupowanie ZNKR Iaido PZK
Komisja Iaido Polskiego Związku Kendo, Klub Senshinkan wraz z AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego
zapraszają na: Centralne Zgrupowanie ZNKR Iaido PZK.
Zielona Góra – Data/Date: 20-21.06.2026
Główni nauczyciele prowadzący:
– Dominik Paprzycki 6 dan
– Adam Kitkowski 7 dan renshi – konsultacja trenerska kadry
Miejsce:
AZS Uniwersytet Zielonogórski,
ul.Podgórna 50, Zielona Góra
Pełne info PL: https://www.kendo.pl/events/centralne-zgrupowanie-znkr-iaido-pzk-20-21-06-2026/
Zgłoszenia: https://www.kendo.pl/sklep/zgrupowania/centralne-zgrupowanie-znkr-iaido-zielona-gora/
Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/7hmOAXXQp
VI NAMI Iaido Taikai 2026
VI Noworoczny NAMI Iaido Taikai 2026 przyniósł sporo emocjonujących walk zarówno indywidualnych jak i drużynowych. Jednak to nie medal jest celem a za zwycięzców może uważać się każdy kto podjął się wyzwania i wyszedł na pole. To walka nie z partnerem obok ale z samym sobą i to wielka walka o czym mógł się przekonać każdy osobiście.
Turniej został zorganizowany przez Fundację Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI oraz Renshinkan Iaido Wrocław.
Nad przebiegiem walk czuwała komisja sędziowska w składzie:
- Sensei Adam Kitkowski, 7 Dan Iaido Renshi
- Sensei Piotr Bidziński, 6 Dan Iaido Renshi
- Sensei Magdalena Bidzińska, 6 Dan Iaido Renshi
- Sensei Adam Majchrzak, 6 Dan Iaido Renshi
- Sensei Mirella Stern, 6 Dan Iaido
- Sensei Dominik Paprzycki, 6 Dan Iaido
- wyżej wymienioną komisję wspomagały osoby z 4 Dan i 5 Dan.
Stowarzyszenie ABIRO – Senshinkan Zielona Góra przywiózł do domu dwa medale, które w swoich kategoriach wywalczyli:
II miejsce Piotr Kopecki (kategoria yondan/godan)
III miejsce Jola Uździcka (kategoria sandan)
Wszystkie wyniki Zobacz tutaj
Gratulujemy wszystkim swoich występów.
Nowy stopień Iaido w Senshinkan
W niedzielę 13 lipca podczas Iaido Friendship Keikokai w Zawierciu na stopień 3 Dan Iaido zdała egzamin Jola.
Gratulujemy i życzymy kolejnych wyzwań i sukcesów.
XVII Otwarte Mistrzostwa Polski Iaido
W dniach 9-11 maja odbyły się XVII Otwarte Mistrzostwa Polski Iaido.
Po raz kolejny spotkali się miłośnicy miecza w Raciborzu.
Zmagania szermierzy poprzedziło piątkowe seminarium, które poprowadził sensei Giuseppe Piva Renshi 7 Dan.
Piątkowe zajęcia były przygotowaniem do startów w mistrzostwach i egzaminach a miały na celu omówienie i przećwiczenie wszystkich form przez wszystkie pkt. oceniania.
Sobota to indywidualne i drużynowe starty w poszczególnych kategoriach.
Senshinkan z mistrzostw wrócił skromnie z brązowym medalem w kategorii 4 Dan.
Gratulujemy wszystkim medalistom oraz wszystkim, którzy swoją odwagą pokazali charakter podczas swoich walk.
W niedzielę na stopień 1 Kyu zdał egzamin nasz kolega Mariusz. Gratulujemy dobrego egzaminu.
XI ŚSSiSW
Na XI Świebodzińskim Seminarium Sztuk i Sportów Walki, które odbyło się 15 marca 2025, w hali sportowej OSiR w Świebodzinie, poprowadziliśmy trening IAIDO ZNKR.
Wydarzenie zgromadziło ponad 20 instruktorów i trenerów sportów i sztuk walki oraz prawie 200 miłośników tych dyscyplin. Każdy uczestnik mógł doskonalić swoją sztukę oraz spróbować czegoś nowego spośród dostępnych opcji takich, jak m.in.: Ju-jitsu, Aikido, Taekwondo, Karate tradycyjne, Judo, Kobudo, Iaido.
Podczas seminarium nie zabrakło również szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla instruktorów i trenujących. Zajęcia, które poprowadził Marek Węglarski FireMedic były doskonałą okazją do zdobycia wiedzy i umiejętności, które mogą uratować komuś życie.
Dziękujemy organizatorom Sensei Tomasz Bezak i Sensei Mirosław Wiśniewski za zaproszenie i wspaniałe spotkanie z Przyjaciółmi z innych Dojo sztuk walki.









