O szkole Senshinkan

Zapraszamy do Senshinkan, szkoły japońskich sztuk walki, w której trenujemy aikido, iaido, jodo. Jesteśmy zrzeszeni w Stowarzyszeniu ABiRO (Akademia Budo i Rozwoju Osobowości) oraz w Polskim Związku Kendo. Zajęcia odbywają się regularnie w każdą niedzielę i środę. Ponadto, organizujemy cykliczne warsztaty skierowane zarówno do osób początkujących jak i zaawansowanych. Bierzemy również udział w stażach sztuk walki organizowanych w całej Polsce oraz pokazach promujących aikido, iaido i jodo. Zajęcia prowadzi Sensei Piotr Kopecki, 6 Dan Aikido, 4 Dan Iaido, 2 Dan Jodo.

Zacznij przygodę z nami już teraz! Zapisz się na zajęcia i poznaj wspaniałych ludzi! Nie zwlekaj z decyzją! Czekamy właśnie na Ciebie! Do zobaczenia!

Skąd się wzięła nazwa Senshinkan?

Zgodnie z tradycją Budo istnieje 5 stanów umysłu:
1. Shoshin - (初心) umysł początkującego.
2. Zanshin - (残心) nieporuszony umysł.
3. Mushin - (無心) nie umysł (pusty umysł).
4. Fudoshin - (不動心) niezachwiany umysł.
5. Senshin - (先心) oświecony umysł (postawa).
Senshin góruje nad czterema pierwszymi stanami. Umożliwia pełne zrozumienie sensu sztuk walki, które jest równoznaczne z osiągnięciem oświecenia, przekraczającego zakres codziennego treningu. Natomiast końcówka kan (館) oznacza szkołę, centrum, dojo.
Nazwę Senshinkan nasza szkoła przyjęła w 2019 roku.

Symbolika w logo Senshinkan

Japonia nazywana jest „Krajem Wschodzącego Słońca”, a Księżyc przez wieki wyznaczał rytm życia ludzi w tym kraju. Jedną z najbardziej wyczekiwanych form spędzania czasu było podziwianie Księżyca (tsukimi) z dachów domów i w ogrodach, mające charakter niemal rodzinnego święta. Dlatego logo naszej szkoły nawiązuje swoją symboliką do Słońca i Księżyca, które zajmują niezwykłe miejsce w japońskich legendach i opowieściach.